تبلیغات
امر به معروف و نهی از منکر - ما از اخم قدرتهاى پوشالى دنیا هرگز نترسیدیم، ملاحظه نكردیم و نخواهیم كرد
 
امر به معروف و نهی از منکر
واجب فراموش شده اسلام
درباره وبلاگ


سلام
السلام علیك یا فاطمه الزهرا
تسلای دل حضرت زهرا صلوات

مدیر وبلاگ : حمید
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
همین الآن برای امام زمان(عج) چند تا صلوات می فرستی؟ خسیس بازی در نیاری ها!!
 چون جمهورى اسلامى موضع حق را انتخاب میكند، حرفش را صریح میزند، همه‌ى حملات تبلیغاتى را برمیگردانند به طرف نظام جمهورى اسلامى. دلشان میخواست جمهورى اسلامى یك تماشاگر بى‌تفاوت باشد؛ چنین چیزى ممكن نیست، این طبیعت جمهورى اسلامى نیست. نه ملت، نه مسئولین، نه دولت، نه نخبگان سیاسى، معلوم است كه در این درگیرى ظالمانه‌اى كه از سوى مستكبرین با مردم به وجود آمده است، نمیتوانند بى‌تفاوت و تماشاگر بمانند. آن وقت میگویند ایران دارد دخالت میكند! چه دخالتى؟! كدام دخالت؟! در بحرین، در لیبى، در یمن، ایران چه دخالتى كرده؟ بله، دخالت همین است كه ما نظرمان را صریح گفته‌ایم؛ ما از اخم قدرتهاى پوشالى دنیا هرگز نترسیدیم، ملاحظه نكردیم و نخواهیم كرد. ما حرف حق و موضع حق را صریح بیان میكنیم. موضع حق این است كه مردم بحرین حق دارند؛ معترضند، اعتراضشان هم بجاست. با هر انسان صاحب بینشى در دنیا میخواهید این را در میان بگذارید، وضعشان را بگوئید، نوع حكومت كردن به این مردم مظلوم را بگوئید، نوع كارى كه حكامِ آنجا در استفاده‌ى از این كشور كوچك كردند، تشریح كنید، تا ببینید دستگاه حاكم را محكوم میكنند یا محكوم نمیكنند. اشتباه میكنند با مردم مواجه میشوند؛ فایده‌اى ندارد.

خب، ممكن است شما یك فشارى بیاورید، وحشیگرى‌اى بكنید، یك چند صباحى یك آتشى را خاموش كنید؛ لیكن خاموش نخواهد شد، روزبه‌روز عقده‌هاى مردم را بیشتر و غیظ آنها را شدیدتر خواهید كرد. یك وقت آنچنان زمام كار از دستتان در خواهد رفت كه دیگر هیچ جورى نشود بخیه زد. اشتباه میكنند؛

بیانات در دیدار جمع كثیرى از مردم استان فارس‌

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌
خیلى خوشامدید برادران و خواهران عزیز از استان فارس. حقیقتاً امروز با این جمع مؤمن، صمیمى، خونگرم و با این شعارهاى پرمغز و پرمعنا و حضور روشن و صمیمىِ خودتان در اینجا، یاد رشادتهاى بزرگ مردم استان فارس و مردم شیراز را - كه كم هم نیست در طول تاریخ معاصر و در گذشته‌هاى نزدیك تاریخى- زنده كردید.
 حقاً و انصافاً استان فارس و شهر شیراز یكى از قله‌هاى برجسته‌ى كشور ما و ملت ماست؛ قله‌ى برجسته‌ى نیروهاى انسانىِ ممتاز، در علم، در ادب، در پیشرفتهاى گوناگون امور حیات اجتماعى، در مبارزات، در جهاد، در تدین. به تاریخ اخیر قبل از پیروزى انقلاب هم كه نگاه كنیم، نام شیراز در حساسترین و حیاتى‌ترین قضایاى اجتماعى ما برجسته است. فرض كنید در قضیه‌ى تاریخى تحریم تنباكو، كه سرآغاز یك مبارزه‌ى مردمى و آگاهانه بر علیه تسلط غرب بود، نام میرزاى شیرازى مطرح است؛ كه اگر همان حركت میرزاى شیرازى (رضوان اللَّه علیه) ادامه پیدا میكرد و سیاستمداران و نخبگان كشور همان خط را دنبال میكردند، سرنوشت ایران غیر از آن چیزى میشد كه اتفاق افتاد؛ ولى خب، استعمارگرها از غفلتها و از طمعها استفاده كردند، آمدند وسط، خط را قطع كردند. یا در قضیه‌ى جنگهاى مردم عراق با استعمار انگلیس و دخالت انگلیسها، باز آنجا هم اسم شیراز مطرح است. رهبر این حركت عظیم، مرحوم میرزا محمد تقى شیرازى - معروف به میرزاى دوم شیرازى - این مرد بزرگ و عالم و مرجع تقلید بود. در خود فارس، علماى بزرگ، شخصیتهاى برجسته و انسانهاى والا بودند؛ چه در مبارزات دوران مشروطه، چه بعد از آن در دوران مبارزات انقلاب اسلامى، و چه در پیروزى انقلاب، و چه بعد از آن تا امروز. این، حالا باب مجاهدت است. البته «الجهاد باب من ابواب الجنّة فتحه اللَّه لخاصّة اولیائه».(1) باب جهاد، باب كم‌اهمیتى هم نیست؛ درِ بهشت است، به روى همه هم باز نمیشود؛ به روى اولیاء باز میشود. این نشان میدهد كه مردم مجاهد ما از اولیاى خداوند هستند كه این باب روى آنها باز شده است.
 اگر در زمینه‌ى علم وارد شویم، همین جور است. در حركت علمىِ ممتاز بعد از دوران انقلاب -  بخصوص در سالهاى اخیر - شیراز یكى از پیشروان است. در مسائل سیاسى، در مسائل اجتماعى- در این حوادث دشوار و لُغَزگونه - مردم شیراز جزو آگاه‌ترین‌ها و بابصیرت‌ترین‌ها به حساب مى‌آیند. گاهى حوادث سیاسى آنچنان پیچیده میشود كه شبیه لُغَز میشود؛ باز كردنش كار هر كس نیست؛ اما مى‌بینیم كه مردم ما هوشیارند، بیدارند؛ و از جمله، مردم عزیز استان فارس جزو جلوترها و پیشروها هستند.
 یك نقطه‌ى برجسته در مسئله‌ى شیراز و استان فارس - بخصوص شیراز - این است كه در دوران رژیم طاغوت چند نقطه را انتخاب كردند براى اینكه اینجا را مركز انحراف از اخلاقیات و معنویات دین قرار بدهند؛ یكى‌اش شیراز بود. خواستند استفاده كنند از روحیه‌ى ادب و هنرى كه در این استان موج میزند. خب، استان فارس و شیراز مركز ادب است دیگر؛ استان هنر و شعر و انواع و اقسام فنون هنرى است، كه نشان‌دهنده‌ى روحیه‌ى مردم آنجا هم هست؛ مردمى هنرشناس، هنرپرور، اهل ذوق و اهل دل. رژیم طاغوت خواست از این خصوصیت مردم استفاده كند، آنجا را مركز گسترش فساد قرار دهد. همان روز هم مردم زدند تو دهن رژیم. بعد هم شما مقایسه كنید توجهات مردم به حرم حضرت احمدبن‌موسى و اخوانشان (علیهم السّلام) را با گذشته، ببینید چقدر توجه، ارادت و علاقه‌ى مردم به این بزرگواران بیشتر است. یعنى مردم درست همان خطى را كه نقطه‌ى مقابل سیاست رژیم طاغوت بود، دنبال كردند، باز هم دارند میكنند؛ بعد از این هم همین جور خواهد بود. اینكه ما به مردم استان فارس و مردم شیراز اظهار اخلاص میكنیم، دلیلش اینهاست.
 خب، حالا هم چهارده هزار و ششصد شهید، كه پنج هزار نفرشان فقط از خود شهر شیرازند؛ این خیلى رقم بزرگى است. وقتى میگوئیم یك شهید، معنایش این است كه دهها نفر وارد این میدان شدند، مجاهدت كردند، جان را كف دستشان گذاشتند، یكى به فیض شهادت نائل شده، بقیه برگشتند. با این حساب، محاسبه كنید چهارده هزار و ششصد شهید یعنى چه؟ یعنى استان، یكپارچه شور و حركت و عشق به فداكارى، از خود نشان داده است.
 خب، ما كه نمیخواهیم مداحى مردم شیراز را بكنیم، یا مداحى مردم عزیزمان را بكنیم؛ نه شما احتیاج دارید، نه توقع دارید. چرا این مطالب را بیان میكنیم؟ این براى این است كه على‌رغم دشمن، تاریخ ما، حقیقت موجودیت و واقعیت ملت ما براى دوست و دشمن، براى امروز و فردا مشخص و واضح شود؛ چون تبلیغات دشمنان، درست نقطه‌ى مقابل این است. اینكه یك ملتى پاى حرف خود - كه حرف حقى است و براى دنیا و آخرت او اهمیت دارد - اینجور بایستد، این همان چیزى است كه كلید اصلى پیشرفت ملتها محسوب میشود؛ درست نقطه‌ى مقابل هدف زراندوزان و زورگویان و زورمداران و قدرتمداران عالم است كه به‌غصب میخواهند ملتها را تحت سیطره بكشند و انسانها را اسیر و برده‌ى خودشان كنند. باطل‌السحر این حركتِ دشمنان همین است كه یك ملتى حرف حقى را انتخاب كند، پاى آن حرف بایستد. ایستادگى پاى این حرف، هم او را به هدف میرساند، هم براى دیگرانى كه دارند از اطراف تماشا میكنند، میشود یك الگو؛ كمااینكه شما ملت ایران الگو شدید. تحلیلهاى دنیا هم نسبت به مسائل منطقه‌ى ما همین است؛ میگویند ایران الگو شد، ملت ایران الگو شد. و میترسند كه همان اتفاقى كه در اینجا افتاد، آنجا هم بیفتد؛ یعنى برافراشته شدن پرچم اسلام و ایجاد نظامى مبتنى بر اسلام. این، خاصیت ایستادگى است.
 این است كه انسان هرچه زبان به تمجید ملت بزرگ ایران باز كند - با این نشانه‌هائى كه حالا در مورد فارس عرض كردیم - زیاد نیست، اغراق نیست، مبالغه نیست. یك درگیرى و جنگى در طول تاریخ برقرار است؛ جنگ بین یك معدودى از طمع‌ورزان و قدرت‌طلبان و زراندوزان و مستكبرین عالم، و توده‌ى مردم و ملتها. در تمام تاریخ، این جنگ وجود داشته است. آن مستكبرین سلاح داشتند، پول داشتند، صداى بلند داشتند؛ و چیزهائى را هم نداشتند: اصلاً رحم نداشتند، اصلاً انصاف نداشتند؛ حاضر بودند فجایع بزرگ و فجیع‌ترین جنایتها را انجام دهند، براى مقاصد خودشان. ملتها فقط جانشان، عزمشان و ایمانشان را داشتند. ملتها هر جا این ابزارهاى بزرگ را به میدان آوردند و ایستادگى كردند، طرف مقابل شكست خورده است. ولى خب، همیشه اینجور نبوده كه ملتها بتوانند استقامت كنند، ایستادگى كنند، جان و عزم و همت و ایمان را به طور كامل به میدان بیاورند؛ هر جا آوردند، پیش رفتند.
 این جنگ، امروز هم هست. قدرتهاى مستكبر دنیا - یعنى قدرتهاى غربى، قدرت آمریكا، قدرت صهیونیستها - حد یقف ندارند؛ میخواهند بر همه‌ى دنیا، بر همه‌ى منابع مالى عالم، بر همه‌ى نیروهاى انسانى تسلط پیدا كنند. خب، تقصیر ملتها چیست؟ چرا باید ملتها تحمل كنند؟ ولى متأسفانه واقعیتها این شده. از جنس خودشان كسانى را در رأس ملتها میگمارند تا منافع آنها را تأمین كنند و هرچه میتوانند، علیه منافع مردم كار كنند و به مردم فشار بیاورند. در حدود دویست سال اخیر كه مسئله‌ى استعمار به وجود آمده است، این به شكلهاى مختلف در دنیا اتفاق افتاده است. ملتها دیگر در این دوران مشكلشان فقط این نیست كه با یك دیكتاتور مواجه‌اند، با یك آدم مستبد مواجه‌اند؛ مشكلشان این است كه این دیكتاتور عقبه‌اى از قدرتهاى بین‌المللى دارد؛ آنها هستند كه دارند منافع این كشور و این ملت را پایمال و نابود میكنند. مشكل دوران استعمار این است. با این دید كه نگاه كنیم، همه‌ى این مسائل، درست تحلیل میشود. قضایاى امروز هم همین جور است.
 امروز به بركت اسلام، به بركت انقلاب اسلامى، به بركت بیدارى عمومى اسلامى، یك حوادثى در منطقه دارد اتفاق مى‌افتد. مطمئناً این بیدارى مردم به نتیجه خواهد رسید؛ همچنان كه تا امروز، تا این ساعت، در نقاطى به نتیجه رسیده است. عزم مردم، ایمان مردم، آمادگى مردم براى فداكارى، هرچه بیشتر ادامه پیدا كند، احتمال پیروزى آنها بیشتر خواهد شد. این، آن چیزى است كه استكبار، آمریكا و صهیونیستها نمیخواهند اتفاق بیفتد؛ نمیخواهند مردم ایستادگى كنند. آمریكا در این قضایا غافلگیر شد، ضربه به او ناگهانى وارد شد؛ صهیونیستها همین جور، دولتهاى مستعمرِ پرمدعاى اروپائى همین جور - اینها غافلگیر شدند - اما میخواهند هر جور ممكن است، بر صحنه مسلط شوند. البته خوشبختانه تا حالا نتوانسته‌اند؛ در یكى دو كشور كه اصلاً نتوانستند، در یكى دو كشور دیگر هم دارند تلاش میكنند. مطمئناً این بیدارى چیزى نیست كه تمام بشود؛ این حركت مردم به سمت جلو چیزى نیست كه به عقب برگردد. هر كارى بكنند، این حركت نهایت خوبى دارد به نفع مردم و به زیان قدرتها. البته ملتها باید بهوش باشند، بدانند كه دشمن كمین‌كرده است.
 یك جاهائى هم حقاً و انصافاً ظلمِ آشكار میكنند. الان در مسئله‌ى بحرین، در مسئله‌ى لیبى، در مسئله‌ى یمن، همه‌ى كسانى كه میتوانند در این قضایا داورى كنند، اگر دقت كنند، این قدرتهاى غربى را جنایتكار و مقصرِ غیرقابل اغماض خواهند شناخت. اینها دارند به مردم ظلم میكنند. تحلیل اینها كار تحلیلگران سیاسى است؛ خب، تحلیل میكنند، میگویند؛ آنچه كه سرجمع همه‌ى اینهاست، این است كه امروز آمریكا و غرب و اینها دارند به نفع صهیونیستها، به نفع دولت جعلى اسرائیل، به این مردم فشار مى‌آورند و ظلم میكنند؛ كه بیش از همه هم مردم بحرین متأسفانه مورد ظلم قرار گرفته‌اند.
 چون جمهورى اسلامى موضع حق را انتخاب میكند، حرفش را صریح میزند، همه‌ى حملات تبلیغاتى را برمیگردانند به طرف نظام جمهورى اسلامى. دلشان میخواست جمهورى اسلامى یك تماشاگر بى‌تفاوت باشد؛ چنین چیزى ممكن نیست، این طبیعت جمهورى اسلامى نیست. نه ملت، نه مسئولین، نه دولت، نه نخبگان سیاسى، معلوم است كه در این درگیرى ظالمانه‌اى كه از سوى مستكبرین با مردم به وجود آمده است، نمیتوانند بى‌تفاوت و تماشاگر بمانند. آن وقت میگویند ایران دارد دخالت میكند! چه دخالتى؟! كدام دخالت؟! در بحرین، در لیبى، در یمن، ایران چه دخالتى كرده؟ بله، دخالت همین است كه ما نظرمان را صریح گفته‌ایم؛ ما از اخم قدرتهاى پوشالى دنیا هرگز نترسیدیم، ملاحظه نكردیم و نخواهیم كرد. ما حرف حق و موضع حق را صریح بیان میكنیم. موضع حق این است كه مردم بحرین حق دارند؛ معترضند، اعتراضشان هم بجاست. با هر انسان صاحب بینشى در دنیا میخواهید این را در میان بگذارید، وضعشان را بگوئید، نوع حكومت كردن به این مردم مظلوم را بگوئید، نوع كارى كه حكامِ آنجا در استفاده‌ى از این كشور كوچك كردند، تشریح كنید، تا ببینید دستگاه حاكم را محكوم میكنند یا محكوم نمیكنند. اشتباه میكنند با مردم مواجه میشوند؛ فایده‌اى ندارد. خب، ممكن است شما یك فشارى بیاورید، وحشیگرى‌اى بكنید، یك چند صباحى یك آتشى را خاموش كنید؛ لیكن خاموش نخواهد شد، روزبه‌روز عقده‌هاى مردم را بیشتر و غیظ آنها را شدیدتر خواهید كرد. یك وقت آنچنان زمام كار از دستتان در خواهد رفت كه دیگر هیچ جورى نشود بخیه زد. اشتباه میكنند؛ هم آنها اشتباه میكنند، هم آن كسانى كه از خارج از بحرین نیرو وارد میكنند، بشدت در اشتباهند؛ خیال میكنند با این حرفها میشود حركت یك ملت را از بین برد. خب، حرف جمهورى اسلامى اینهاست؛ در مورد یمن هم همین جور، در مورد لیبى هم همین جور. در لیبى غربى‌ها دارند با ملت لیبى بازى میكنند. كشورى در نزدیكى اروپا - یك ساعت راه تا قلب اروپا - و سرشار از نفت؛ نمیخواهند در آنجا یك حكومت مردمى، آن هم مردمى كه مسلمانند، سر كار بیاید؛ دارند همین طور بازى میكنند، دست به دست میكنند، مردم را بازى میدهند. خب، مردم میفهمند، مردم لیبى میفهمند. و همین طور در جاهاى دیگر.
 مجرم اصلى در این حوادث، بلاشك مستكبرین عالم، دستگاه استكبار بین‌المللى و شبكه‌ى صهیونیستى بین‌المللى است كه الان هم از همین هیاهوها و سر و صداها صهیونیستها دارند استفاده میكنند؛ روى مردم غزه فشار مى‌آورند، روزانه از آنها شهید میگیرند. جا دارد ملتهاى منطقه، دولتهاى منطقه، آنهائى كه دلشان براى حقایق میتپد، از عملكرد رژیم صهیونیستى غفلت نكنند.
 این، وضعیت نظام جمهورى اسلامى است. لذا شما ملاحظه كنید؛ تبلیغات، تلاش سیاسى، تلاش اقتصادى، تلاش امنیتى از سوى آمریكا و اینها متوجه به جمهورى اسلامى است. البته جمهورى اسلامى به توفیق الهى محكم ایستاده است، اما آنها دارند رذالت خودشان را میكنند؛ آنها كوتاه نیامده‌اند. استحكام نظام جمهورى اسلامى موجب شده تیغ آنها كُند شود، بر صخره فرود بیاید. و من میخواهم بگویم این حالت صخره‌گون را ملت و دولت عزیز ما حفظ كنند. نگذارید اختلاف به وجود بیاید. نگذارید شكاف به وجود بیاید. نگذارید آنچه را كه دشمن در تبلیغات و در خباثتهاى سیاسى و تفتینهاى سیاسى میخواهد در مورد كشور ما انجام بدهد، انجام دهد.
 شما ببینید در همین پنج شش روز گذشته سر یك قضیه‌اى كه آنچنان هم از اهمیت بالائى برخوردار نبود - سر مسئله‌ى اطلاعات و امثال اینها - چه جنجالى در دنیا راه انداختند. تحلیلها را بردند به این سمت كه بله، در داخل نظام جمهورى اسلامى شكاف ایجاد شده است، حاكمیت دوگانه شده است، رئیس جمهور حرف رهبرى را گوش نكرده است! دستگاه‌هاى تبلیغاتىِ خودشان را از این حرفهاى سست و بى‌پایه پر كردند. ببینید چطور منتظر بهانه‌اند. ببینید چطور مثل گرگ در كمین نشسته‌اند كه یك بهانه‌اى پیدا كنند، هر جور میتوانند، حمله كنند. میدانند كه دولت مشغول تلاش و فعالیت و خدمت است. خب، واقعاً در كشور دارد خدمت انجام میگیرد. هر جا خدمت باشد، هم مردم طرفدار هستند، هم رهبرى طرفدار است. ما كه راجع به شخص قضاوت نمیكنیم؛ ما كار را، خط را، جهتگیرى را ملاك و معیار قرار میدهیم. آنجائى كه كار و خدمت و تلاش هست، حمایت ما هست، حمایت مردم هست. و بحمداللَّه امروز كار دارد انجام میگیرد. مسئولین دولتى هم حقاً و انصافاً دارند تلاش میكنند؛ هم اعضاى دولت، هم بخصوص خود رئیس جمهور. اینها شب و روز ندارند؛ من مى‌بینم، من از نزدیك شاهدم. اینها دائم مشغول كارند، مشغول خدمت و تلاشند. خب، اینها براى كشور خیلى باارزش است. بنده‌ى حقیر هم طبق اصول بنا ندارم در كارها و تصمیمهاى دولت وارد شوم. خب، مسئولیتها در قانون اساسى مشخص است؛ هر كس مسئولیتى دارد؛ مگر آنجائى كه احساس كنم یك مصلحتى دارد تفویت میشود؛ مثل اینكه در همین قضیه‌ى اخیر اینجورى بود؛ انسان احساس میكند یك مصلحت بزرگى دارد مورد غفلت قرار میگیرد، تفویت میشود؛ خب، انسان وارد میشود كه جلوى این تفویت مصلحت را بگیرد. این، مسئله‌ى مهمى نیست، نظائرش هم اتفاق مى‌افتد؛ اما مخالفین، دشمنان بیرونى، تریبون‌دارهاى بین‌المللى، بوقهاى تبلیغاتى، از همین مسئله استفاده میكنند براى اینكه فضاى تبلیغاتى را شلوغ كنند.
 عرض من به عناصر داخلى، به مردم دلسوز، به برادران و خواهرانى كه در داخل با مسائل تبلیغاتى سر و كار دارند، این است كه سعى كنند به این آشفتگى كمك نكنند. این كه تحلیل بگذارند، یكى از آن طرف، یكى از این طرف، این علیه آن، آن علیه این، براى هیچ و پوچ، چه لزومى دارد؟ نه، دستگاه بحمداللَّه دستگاه مقتدرى است، مسئولین مشغول كارشان هستند، رهبرى هم كه بنده‌ى حقیر هستم با همه‌ى حقارت، خداى متعال كمك كرده، ما در مواضع صحیحِ خودمان محكم ایستاده‌ایم. تا من زنده هستم، تا من مسئولیت دارم، به حول و قوه‌ى الهى نخواهم گذاشت این حركت عظیم ملت به سوى آرمانها ذره‌اى منحرف شود. تا مردم عزیزمان اینجور با شور، با شعور، با بصیرت، با عزم راسخ در میدان هستند، لطف الهى شامل است؛ این را بدانید. تا ما توى میدان هستیم، سایه‌ى لطف الهى هست. ماها - من یك جور، شما یك جور، آن دیگرى یك جور، چهارمى یك جور - اگر سراغ مسائل شخصى خودمان برویم و اهداف را فراموش كنیم، البته كمك الهى هم كم خواهد شد.
 اما امروز ملاحظه میكنید كه مردم خوشبختانه در همه جاى كشور در صحنه‌اند، در عرصه‌اند؛ مسئولین همین جور، قواى سه گانه بكلیتها همین جور. قواى سه گانه - هم قوه‌ى مقننه، هم قوه‌ى مجریه، هم قوه‌ى قضائیه - واقعاً وارد میدانند؛ من دارم از نزدیك مشاهده میكنم، مى‌بینم؛ دارند تلاش میكنند، دارند كار میكنند، دارند مجاهدت میكنند، عرقشان در مى‌آید. كارها كارهاى سنگینى است؛ كارهاى كوچكى نیست.
 حالا ما گفتیم جهاد اقتصادى. یك حركت عظیمى جلوى همت مسئولین كشور هست. هم مردم، هم مسئولین باید دست به دست هم بدهند، امسال این حركت جهاد اقتصادى را شروع كنند. همان طور كه گفتیم، شعارهاى سال به معناى شروع این جریان است، نه اینكه مخصوص امسال است. خب، اینها دارد الحمدللَّه انجام میگیرد. حالا نقص در كار همه‌مان هست؛ بنده هم نقص دارم، رؤساى قوا هم خالى از نقص نیستند، مسئولین هم خالى از نقص نیستند. باید به خداى متعال پناه ببریم، نقصهاى خودمان را بشناسیم، آنها را كم كنیم؛ در كار عظیم این ملت بزرگ و این حركت عظیمى كه این ملت دارند، گره ایجاد نكنیم.
 از خداوند متعال میخواهیم نظر رحمت و نگاه رحیمانه و رحمانانه‌ى خود بر ملت ما را هرگز سلب نفرماید. ان‌شاءاللَّه قلب مقدس ولى‌عصر را نسبت به ما مهربان كند و دعاى آن بزرگوار را شامل حال ما كند. از خداوند متعال میخواهیم شهداى عزیز ما و امام بزرگوار ما را - كه سلسله‌جنبان این حركت بزرگ بود - در عالى‌ترین و والاترین مقامات قرب خود جایگاه بدهد.
والسّلام علیكم و رحمةاللَّه و بركاته‌

1) نهج‌البلاغه، خطبه‌ى 27نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 05:50 ب.ظ
erectile dysfunction meds drugs http://viagralim.us erectile dysfunction meds drugs !
Hello there, I believe your blog could be having browser compatibility issues. When I take a look at your website in Safari, it looks fine however, if opening in Internet Explorer, it's got some overlapping issues. I just wanted to provide you with a quick heads up! Aside from that, wonderful website!
جمعه 17 شهریور 1396 02:49 ب.ظ
Hello everybody, here every one is sharing these kinds of experience,
therefore it's pleasant to read this webpage, and I used to pay a quick visit this web site daily.
یکشنبه 15 مرداد 1396 05:49 ب.ظ
bookmarked!!, I like your site!
چهارشنبه 3 خرداد 1396 06:30 ق.ظ
WOW just what I was searching for. Came here by searching for fuck it
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 05:17 ق.ظ
I just could not go away your web site before suggesting that I
really loved the usual information an individual supply to your guests?
Is gonna be again regularly to investigate cross-check new posts
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی